Zamatové Blues

Druhá pieseň na našom CD sa volá Zamatové blues. Pri výbere poradia skladieb na CD býva zvykom, že na úvod sa zaradia väčšinou dva, tri rýchle kusy. Potom ide zopár pomalších, aj keď samozrejme tento postup záleží na autoroch skladby a členoch kapely. Ja som vybral ako prvé dve rýchle piesne a to Opavu 1 a Zamatové blues.

 

Na vnútornej strane viečok

 

Keď som chystal nové piesne na CD, potreboval som kvalitné texty. Úplnou náhodou som v nejakých novinách natrafil na veľmi pozitívnu recenziu Ľubomíra Feldeka týkajúcu sa básnickej zbierky Erika Ondrejičku "Na vnútornej strane viečok". Samozrejme, že som si ju kúpil. Bolo tam množstvo skvelých básní. Dve z nich som hneď zhudobnil. Prvou z nich bolo práve Zamatové blues.

 

História piesne

 

Tento song som mal rýchlo hotový. Mnohí autori mi potvrdia, že niekedy zložia pesničku „na prvý šup“, niekedy to ide pomalšie. Ja som ju urobil za pár minút. Nakoniec som ju okrem bicích i sám nahral.

 

Stretnutie s Erikom Ondrejičkom

 

Prostredníctvom pána Feldeka, ktorého som poznal a s ktorým som už predtým spolupracoval, keď sme robili spolu veci pre divadlo LUDUS, som si dohodol s Erikom stretnutie. Všetci traja sme sa zišli v jednom bratislavskom pube a v priateľskom a krátkom niekoľkohodinovom posedení sme sa bavili o literatúre, hudbe a umení. Na druhý deň sme sa stretli, piesne som mu zahral, potom nahral a zaradil ich na CD. Takže tak.

 

 

 

 

 

Zdieľajte:

Recommandez cette page sur :

Čo počúvam?