Blog - AKO PÍSAŤ DOBRÉ PIESNE

Un texte ! Vous pouvez le remplir avec du contenu, le déplacer, le copier ou le supprimer.

 

 

V tejto kapitole si povieme o tom, či ti klasické hudobné vzdelanie môže pomôcť pri skladaní piesní, čo robiť, aby ti to išlo i bez neho, prečo je dôležité pohybovať sa v hudobnom prostredí a že talent bez práce ti ešte nemusí zaručiť ani slávu, ani peniaze.

 

C HCEM BYŤ BOHATÝ

Tak na to hneď zabudni. Ak robíš hudbu len preto, aby si bol bohatý si na zlej adrese. Hudbu musíš mať rád, poctivo sa jej venovať, potom sa možno naozaj staneš aj bohatým. Ak ale vidíš iba tento cieľ môže sa ti stať, že budeš poriadne sklamaný.

Mnohí ľudia majú mylnú predstavu o tom, že všetci speváci a hudobníci pop music zarábajú veľké peniaze a že ak ich piesne zopárkrát zaznejú z rádia, hneď sa budú voziť v bavoráku. Nevidia to, že za slávou a úspechom sa skrýva väčšinou poriadna drina a že mnohí z tých, ktorí sú dnes slávni a na naše pomery relatívne bohatí si svoj úspech zaslúžili.

Poznámka !

Finalisti Superstar a iných súťaží berú za koncerty honoráre, o ktorých sa pred pár rokmi mnohým našim spevákom ani nesnívalo. Otázkou je dokedy. Pokiaľ to nie sú naozaj výnimočné talenty módna vlna opadne a záujem o nich sa stratí. Vytriezvenie býva často bolestné a kruté. Jediný spôsob, ako sa tomu vyhnúť, je neustále sa zdokonaľovať. Znie to ako fráza, ale inej cesty niet. Roky cvičenia a overovanie si svojich možností na koncertoch sú tou najlepšou cestou k tomu, aby bol človek pripravený tešiť sa z úspechu, ale i znášať prípadný neúspech.