Ako som premohol  zlého žraloka

(rozprávkové sci-fi pre deti až dospelých) 

 

Mám veľmi rád more a rád sa potápam. Keď som sa jedno ráno zobudil a pozrel von, rozhodol som sa, že takýto nádherný deň musím využiť. Na raňajky som si dal moju obľúbenú fazuľu s párkom, zobral plutvy, potápačské okuliare, trubicu na dýchanie a vyrazil. Malá loďka mi rýchlo umožnila dostať sa ďalej od brehu. Bol krásny slnečný, deň voda bola úplne modrá, more pokojné. Párkrát som sa potopil a už som sa chystal vyplávať, keď kde sa vzal, tu sa vzal obrovský žralok. Plával okolo mňa a zvedavo si ma obzeral chladnými, studenými očami, ktoré neveštili nič dobrého. Určite sa tešil, že si ma dá na obed. 

 

Aby som ho odstrašil, privrel som oči a vystrúhal ten najstrašnejší pohľad, aký som dokázal. Žraloka to však len rozčertilo, otvoril papulu a uvidel som množstvo ostrých a špicatých zubov. Aj ja som na neho vyceril všetky moje pravé i nepravé zuby, nebolo to však nič platné. Vôbec sa ma nezľakol, stále plával okolo mňa a pomaly sa približoval. Preto som sa rozhodol, že zaútočím prvý. Keď už bol blízko mňa, rýchlo som vystrel ruku a prstom som mu vypichol pravé oko. Žraloka to však nevyviedlo z miery, otočil sa na druhú stranu a zase sa blížil ku mne. Preto som opäť rýchlo vystrel ruku a vypichol som mu i ľavé oko. 

 

Hurá, žralok je slepý, som zachránený, hovorím si v duchu. To som sa však mýlil. Zabudol som na to, že žralok má síce slabý zrak, ale výborný čuch. A to ma prezradilo. Včera som si zabudol umyť nohy, a tak ma žralok ľahko vypátral.

 

Teraz už išlo naozaj do tuhého a uvedomil som si, že je zle. Rozmýšľal som čo urobiť. Taký žralok ma predsa môže roztrhať na franforce. No a to by som nechcel, veď som mal rozrobené nové pesničky a o mesiac nahrávanie muziky pre video. Musel som sa bleskurýchle rozhodnúť. No a v tom som si spomenul na dnešné raňajky. A tak som stavil všetko na jednu kartu. Veľmi pozorne som sledoval žraloka, ktorý sa  pripravoval na posledný a rozhodujúci útok. Keď vyrazil a bol už tesne pri mne, bleskove som sa mu otočil chrbtom a strašne, ale strašne som prdol. A to ma zachránilo. Žralok takýto protiútok nečakal, prevrátil sa hore bruchom a úplne omámený klesal ku dnu. Ja som to využil, vykymácal sa hore a z posledných síl som sa vyšplhal do ľoďky.

 

Epilóg

 

Vždy večer pred spaním naše deti chceli, aby by som im povedal nejakú rozprávku, a tak som im porozprával tento príbeh. Odvtedy som ho musel veľakrát opakovať. V ich očiach som bol neporaziteľný hrdina, ktorý premohol zlého žraloka. No a toto rozprávanie som často zakončil vetou; treba jesť, deti, nielen mäsko, ale aj fazuľu. Je zdravá.

Zdieľajte:

Recommandez cette page sur :

Čo počúvam?