Panoptikum Jara Filipa

 

Panoptikum Jara Filipa bola relácia, do ktorej pozval  našu kapelu. Pri tejto príležitosti sme nahrali pieseň Hľadám  rým. Spieva ju Ďoďák. Je to pomalé, lenivé blues s trubkovým sólom a dobre zaspievanými vokálmi. No a čo by to bolo za blues bez fúkacej harmoniky. Hrá na ňu náš kamarát Fero Gyarfas. Nahrávka znie autenticky, ako keby sa hrala naživo kdesi v bare. Na parkete sa k sebe túli pár milencov, vzrušenie stúpa, pot sa lepí na telo, vonku je dusno a sparno. Aspoň tak cítia atmosféru tejto piesne mnohí naši kamaráti,
ktorým sa tento song veľmi páči. A zdá sa že nielen im. Rým sa totiž dočkal i inštrumentálnej podoby, keď pieseň nahral TOČR.

 

Pieseň sa podarilo do tejto relácie pretlačiť  napriek tomu, že sa v texte spieva o kostolíku, čo otvára brány,  o staručkom cintoríne, o slzách a smutnom dni. Text, ktorý nijako  nezapadal do kategórie „radostných a optimistických  socialistických piesní.“ Cenzor si neurobil dobre svoju robotu, ha-ha-ha.

 

Keď sme pieseň nahrali bola už noc, a tak sme sa rozhodli odviesť aparatúru až ráno. Ešte sme ani nezačali baliť, keď sa v štúdiu objavil Jaro Filip. „Chalani, vy máte ešte rozložené veci, nemohli by ste mi nahrať dva podklady“? Piesne nám prehral, dal mám kilá, párkrát sme si ich prešli a bolo vybavené.

 

Tento song sme občas hrali aj v akustickej podobe. Ďoďák na gitaru a harmoniku, Dodko Krajčovič na saxík, flautu priečnu i zobcovú a ja na gitaru a na piano. Pamätám sa, ako sme raz hrali na Bernoláku a Ďoďákovi vypadol text. Za iných okolností by to bolo nepríjemné. Tu však bolo iné publikum. Namiesto toho, aby nastalo hrobové ticho, všetci začali silno tlieskať, kričali nevadí, jednoducho to zobrali s humorom. Niečo také som už potom nikdy nezažil.

Zdieľajte:

Recommandez cette page sur :

Čo počúvam?